3 pomysły na dekoracje okien z okazji Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie to najbardziej magiczny czas w ciągu całego roku. Wszyscy czekamy na nie z utęsknieniem, wspominając minione święta spędzone w gronie rodziny i przyjaciół. Otoczka związana z Bożym Narodzeniem sprawia, że ten niepowtarzalny klimat czuć już zazwyczaj od początku grudnia. Wesołe dekoracje oraz lampki nadają wyjątkowości, dlatego wszyscy pragną wnieść odrobinę świątecznego nastroju do swojego domu.

Klimat bożonarodzeniowy zapewniają nie tylko pięknie przystrojone choinki. Warto dodać od siebie coś więcej, np. wieniec na drzwi, lampki na kominek lub dekoracje okien.

Jak przystroić okna w Boże Narodzenie?

  1. Artystycznie – sztuczny śnieg jest jednym z najchętniej wybieranych sposobów na przystrojenie okien. Umożliwia on stworzenie na szybie świątecznej kompozycji, na której mogą się znaleźć najpopularniejsze bożonarodzeniowe symbole – gwiazdy betlejemskie, choinki, renifery. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Innym rozwiązaniem, podobnym do sztucznego śniegu, są naklejki na okna, folie dekoracyjne oraz farby do okien. Wszystkie te materiały charakteryzuje łatwość w usunięciu bez uszkodzenia szyb. Decydując się na tego typu rozwiązanie, należy jednak być ostrożnym i uważać na to, aby nie pobrudzić rolet materiałowych lub firanek oraz zasłonek.
  2. Magia światełek – drobne lampeczki mieniące się na różne kolory to jeden z nieodłącznych symboli Bożego Narodzenia. Potrafią wprowadzić w świąteczny nastrój nawet największego sceptyka, a dodatkowo rozjaśniają krótkie, zimowe wieczory. Ich montaż w oknie jest niezwykle łatwy – wystarczy przykleić je za pomocą bezbarwnej taśmy. Takie rozwiązanie na pewno wytrzyma okres świąteczny, a delikatność kleju nie uszkodzi ościeżnic okiennych i szyby.
  3. Stroiki bożonarodzeniowe – to kolejne bardzo często wybierane rozwiązanie. Na rynku dostępny jest olbrzymi wybór stroików z motywami świątecznymi. Bardzo często są podświetlane, co sprawia, że są widoczne nawet z zewnątrz, poprawiając humor przechodniom, którzy dostrzegają je z ulicy. Osoby kreatywne i uzdolnione manualnie mogą pokusić się o wykonanie takiego stroika własnoręcznie.