Częściowe zasłonienie okna. Rolety rzymskie RVS

Ze światłem dziennym w domu bywa tak, że jest go zdecydowanie za mało, lecz są i takie momenty, kiedy słońce razi w oczy z każdej strony i uniemożliwia wykonywanie podstawowych czynności. Z tego powodu, koniecznym okazuje się wyposażenie mieszkania w odpowiednie zasłony, rolety lub żaluzje.

Ich obecność sprawia, że mamy kontrolę nad tym jaka ilość światła wpada do mieszkania i dostosowujemy ją do naszych potrzeb. Na rynku jest dostępna szeroka gama produktów, z bardzo zróżnicowanym przeznaczaniem. W ostatnim czasie ogromną popularność zyskują rolety rzymskie RVS, będące niezwykle funkcjonalne i estetyczne.

Większa swoboda w kontrolowaniu światła

Najbardziej istotnym atutem rolet rzymskich w systemie RVS jest, bez wątpienia możliwość przesłaniania dowolnego fragmentu okna. Rolety są zbudowane z dwóch rynien, przymocowanych do listwy przyszybowej. Dzięki systemowi RVS, listwy są ruchome, w rezultacie roleta, przesuwana od góry i od dołu, możne zasłonić wybrany przez nas fragment szyby.

Rolety rzymskie mogą być montowane do ściany, sufitu, lecz także we wnęce okiennej. Dzięki systemom do zasłon rzymskich, roleta może być umocowana w taki sposób, aby nie utrudniać uchylania i otwierania skrzydeł okiennych. Umieszczona w świetle szyby, nie zabiera dodatkowej przestrzeni w okolicy okna.

Inne zalety rolet rzymskich

Montaż rolet rzymskich może być przeprowadzony bezinwazyjnie. Wygodny system sterowania za pomocą łańcuszka sprawia, że rolety rzymskie RVS są bardzo łatwe w obsłudze, a łatwo odczepiana tkanina pozwala na bezproblemowe jej wypranie. Pośród tkanin wykorzystywanych do stworzenia rolet rzymskich można odnaleźć materiały transparentne, zaciemniające, a także rozpraszające światło.

Dodatkowo, w systemie rolet rzymskich można umieścić tkaniny z bardzo szerokiej i zróżnicowanej oferty kolorów i wzorów dostępnych na rynku. Dzięki temu, dopasowanie ich do wystroju wnętrza jest bardzo proste. Rolety same w sobie są bardzo dekoracyjne, a po całkowitym zwinięciu, układają się efektowne zakładki i dodają pewnego charakteru przestrzeni, w której się znajdują.