Czym są verticale?

Decydując się na zamontowanie żaluzji w domu, stajemy przed olbrzymim wyborem produktów dostępnych na rynku. Większość osłon okiennych oferowanych przez producentów posiada pasy montowane poziomo. Verticale mają je umiejscowione pionowo. Ten typ żaluzji jest miłą odmianą dla wszystkich standardowych rolet. W designerski sposób potrafią odmienić wnętrze całego pomieszczenia, nadając mu niepowtarzalny i wyjątkowy charakter. Wiadomo, że tego typu rozwiązanie nie jest dobrym wyborem dla wszystkich, natomiast potrafi zrobić spektakularne wrażenie na praktycznie każdym.

Veritacale zazwyczaj stanowią wystrój obiektów biurowych nadając im elegancji oraz sprawiając, że pomieszczenie nabiera klasy. Szczególnie dobrze prezentują się w budynkach posiadających wysokie kondygnacje, gdzie jeszcze bardziej powiększają przestrzeń. Co ciekawe, tego typu żaluzje nie są stosowane tylko do osłaniania okien. Bardzo dobrze sprawdzają się także jako elementy wydzielające przestrzeń.

Ze względu na swoją funkcjonalność oraz precyzyjną możliwość regulacji nasłonecznienia, a także łatwość w czyszczeniu, są coraz częściej wybierane do obiektów mieszkalnych. Verticale oferują klasyczną prostotę oraz szereg możliwości, dzięki którym doskonale wkomponują się w różne przestrzenie.

Jakie verticale wybrać?

Verticale, tak jak inne typy żaluzji, posiadają różne mechanizmy sterowania. Niezależnie od tego, czy zostaną zamontowane przy suficie, ścianie czy w ramach ościeżnicy okiennej posiadają szyny, w których umocowane są lamele. Verticale można wybrać w dwóch opcjach – obrotowe (zakres obrotu – 180˚) oraz nieobrotowe. Wybierając obrotowy system, żaluzje posiadają dwa sznureczki – koralikowy, który reguluje obrót oraz obciążający, który pozwala na zsuwanie i rozsuwanie. Sam mechanizm sterowania jest w dużej mierze zależny od typu pomieszczenia i oczekiwań klientów. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest rozsuwanie lameli na przeciwną stronę od sznurka. Sam montaż jest bardzo prosty i szybki.