Dlaczego moskitery przesuwne to dobra propozycja dla drzwi i okien?

W okresie letnim ogromną niedogodnością są dla wielu osób insekty przedostające się do wnętrz. Na szczęście z problemem tym można sobie łatwo poradzić, a wszystko to dzięki moskitierom przesuwnym, które są wyjątkowo wygodne w użytkowaniu i doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku drzwi, jak i okien. Dlaczego warto zdecydować się na ich montaż?

Jak działają moskitiery przesuwne?

Same moskitiery to drobno tkane siatki, zabezpieczające przed dostawaniem się do wnętrz insektów i wielu nieczystości. Można zakupić je m.in. w wersji przesuwnej i wówczas najczęściej montuje się je w drzwiach balkonowych oraz oknach, a sporadycznie również w przeszklonych wnękach. Co ważne, można przystosować je do skrzydeł o różnych wymiarach, nawet 2000 x 2500 mm i takie produkty mamy w naszym asortymencie.

Jakie są zalety moskitier przesuwnych?

Ze względu na fakt, że takie moskitiery można montować nawet w przypadku sporych przeszkleń, gwarantują świetną ochronę przed owadami. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że można umieszczać je w przypadku drzwi oraz okien każdego typu, dzięki czemu są naprawdę funkcjonalne. Dodatkowo moskitiery przesuwne, które mamy również w ofercie naszej firmy, dostępne są w szerokiej gamie kolorów RAL. W praktyce sprawia to, że montuje się je niezależnie od koloru wykończenia stolarki drzwiowej i okiennej, bez niepotrzebnego kontrastowania ich wyglądu.

Nie sposób nie wspomnieć również o wygodzie użytkowania takich moskitier. Można z powodzeniem montować je razem np. z roletami zewnętrznymi, z którymi w żaden sposób nie będą kolidować ani utrudniać swobodnego otwierania okien lub drzwi.

Ostatnim atutem, o którym warto nadmienić jest łatwość montażu, oczywiście dla wyspecjalizowanej ekipy fachowców wykonującej takie zadanie. Kluczowe jest jednak w tym przypadku precyzyjne zwymiarowanie takiej przesłony, aby rzeczywiście została idealnie dopasowana do otworu okiennego lub drzwiowego.

Przesuwne moskitiery są właściwie nieodzowne w przypadku naprawdę dużych przeszkleń. Jak jednak widać jest to bardzo funkcjonalne i praktyczne w użytkowaniu rozwiązanie, dzięki któremu zwłaszcza w okresie letnim, można uniknąć przedostawania się do wnętrz insektów i różnego rodzaju mniejszych nieczystości. W przypadku zainteresowania takim produktem, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.