Jak dobrać osłony do ogrodu całorocznego?

Coraz częściej można spotkać się z domami, które zamiast tarasów mają dobudowane pomieszczenie z dużą ilością okien. Takie pokoje nazywane są ogrodami zimowymi lub całorocznymi, mogą z powodzeniem służyć jako miejsce do pracy czy odpoczynku. Jak sama nazwa wskazuje, w pomieszczeniu tym znajdują się przede wszystkim rośliny, a także wyposażenie pod postacią kanap, foteli czy innych, wybranych przez właściciela mebli. Aby móc korzystać z tego urokliwego miejsca w komfortowych warunkach, coraz więcej osób decyduje się na  montaż osłon na okna.

Po co montowane są osłony na ogrodach całorocznych i jakie rodzaje sprawdzą się w tej roli?

W zależności od tego, czy w pomieszczeniu przeznaczonym na ogród jest ogrzewanie, może być on ogrodem całorocznym lub zimowym. Ogrody całoroczne bardzo często połączone są bezpośrednio z salonem, dzięki czemu domownicy mogą przechodzić swobodnie pomiędzy tymi pomieszczeniami. Aby zapewnić ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się ogrodu przez szyby, a także uchronić domowników przed wzrokiem osób z zewnątrz, montowane są różnego rodzaju osłony.

Podczas wyboru osłon warto wybrać modele dostosowane do zasłaniania dużych powierzchni przeszklonych. Jednym z najlepszych modeli do ogrodów zimowych są żaluzje plisowane. Ten rodzaj żaluzji wygląda niezwykle estetycznie, a dzięki swojej konstrukcji sprawdzą się idealnie w ogrodzie całorocznym. Plisy pozwalają na swobodną regulację dostępu światła słonecznego, dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Ciekawym rozwiązaniem są także wertykale. Sprawdzą się świetnie w budynkach zachowanych w nowoczesnym stylu. Chronią wnętrza przed nadmiernym przenikaniem promieni słonecznych i nagrzewaniem, a także zapewniają prywatność osobom przebywającym w ogrodzie całorocznym. Wertikale wykonywane są z różnego rodzaju tkanin oraz lameli. Zasłony panelowe są kolejnym rodzajem osłon, które sprawdzą się w przypadku dużych przeszkleń znajdujących się w ogrodzie całorocznym. Nie tylko chronią przed nagrzewaniem i ciekawskimi spojrzeniami, ale stanowią także oryginalną dekorację. Są świetną alternatywą dla klasycznych zasłon. Zarówno w przypadku zasłon panelowych, jak i wertikali istnieje możliwość dowolnego łączenia wzorów i kolorów, dzięki czemu można dopełnić wnętrze, lub sprawić, że będzie prezentować się naprawdę ciekawie.