Jaki kolor rolet będzie najmodniejszy w 2021?

Powoli zbliża się koniec bardzo trudnego roku, w trakcie którego większości z nas, odmieniła swoje życie o 180 stopni. Naszą codzienność wypełnioną ruchem i innymi ludźmi, musieliśmy zamienić na postój i odosobnienie.

Z tego powodu, nasze domy zaczęły być ośrodkiem każdej aktywności: miejscem pracy, relaksu, a także bezpieczną kryjówką.

Nie dziwi więc, że zaczęliśmy poświęcać więcej uwagi na to jak wyglądają nasze mieszkania i co można by jeszcze w nich zmienić, a także jak dostosować je do tego, ile obecnie spędzamy w nich czasu. Takie przedsięwzięcia bywają przytłaczające. Jednak, żeby odmienić przestrzeń nie zawsze trzeba wykonać wielki, czasochłonny i drogi remont. Zdarza się, że niewielka zmiana jak zakup nowych rolet, może wprowadzić nowy oddech i urozmaicić pomieszczenie. Staje się ono wtedy także, bardziej funkcjonalne. Warto, przed ich zakupem zorientować się w zbliżających się trendach kolorystycznych.

Kolory wybrane przez WGSN na rok 2021

WGSN (Worth Global Style Network) to organizacja, której eksperci już od wielu lat prognozują trendy kolorystyczne na kolejny rok. Prezentowane przez nich prognozy są wskazówka przy tworzeniu nowych kolekcji dla wielu branż na całym świecie, w tym również branży wnętrzarskiej.

Proponowany przez WGSN zestaw zawiera 5 interesujących kolorów.

  1. I. Aqua, czyli lazurowy niebieski, który chociaż inspirowany nowoczesną technologią, kojarzy się tak na prawdę ze spokojem ciepłych krajów. W odpowiednim nasyceniu, może wspierać aktywność i skupienie.
  2. Lemon Sherbet to przyjemna i ciepła żółć, która przez swoje zgaszenie, nie dominuje we wnętrzu i może pomóc w trakcie wyciszenia.
  3. Zielony Quiet Wave może okazać się świetnym elementem we wnętrzu inspirowanym roślinnością i naturą.
  4. Czerwony, terakotowy Oxy Fire to najbardziej żywy kolor w tym zestawie, może być więc potraktowany jako akcent przełamujący spokojne i stonowane wnętrze.
  5. A także, zaskakująca, spokojna szarość Good Gray, która stoi w pewnej opozycji do reszty kolorów, lecz przez to może być traktowana jako ich uzupełnienie.

„Moc Ziemi” jako kolor zbliżającego się roku 2021

Inną prognozę, przedstawił uznawany na całym świecie ekspert przewidywania trendów kolorystycznych, AkzoNobel (producent farb Dulux). Według prognozy AkzoNobel kolorem roku 2021 będzie „Moc Ziemi”, ciepły i spokojny brąz inspirowany kolorami natury. Umieszczony we wnętrzu, będzie zaspokojeniem ogromnej potrzeby spokoju i stabilizacji odczuwanej obecnie przez prawie każdego na całym świecie.