Nietypowe kształty plis. Przegląd rozwiązań

Plisy to bardzo estetyczne, a jednocześnie funkcjonalne osłony okienne. Mają bardzo wiele zalet użytkowych, dlatego też są coraz bardziej doceniane przez klientów. Mogą być wykonane z różnych materiałów (w naszej ofercie do wyboru aż 350 materiałów) w rozmaitych wariantach kolorystycznych i oczekiwanych właściwościach (np. poziom stopnia zaciemnienia). Co ważne, możliwe jest przygotowanie plis o różnych, nawet nietypowych kształtach.

Plisy — osłony na każde okno

Plisy okienne dostępne są nie tylko w różnych rozmiarach, ale i kształtach. Są to osłony okienne, które mogą zostać idealnie dopasowane do praktycznie każdego okna. Standardowe są prostokątne plisy, które pasują do większości otworów okiennych i drzwi tarasowych czy balkonowych. Ich budowa umożliwia jednak bardzo prosty montaż nawet w przypadku okien o nietypowych kształtach. Jest to doskonałe rozwiązanie do okien dachowych na poddaszu, które bardzo często są trójkątne lub trapezowe. Mocowanie plis przebiega podobnie jak przy oknach o standardowych kształtach, jednak pewne różnice pojawiają się w sposobie rozwijania osłon.

Żaluzje plisowane z powodzeniem mogą być zamontowane także w oknach okrągłych i półokrągłych. Przypominają wówczas bardzo efektownie wyglądający wachlarz, co daje ciekawy efekt wizualny, a jednocześnie gwarantuje prostą obsługę.

Ze względu na specyfikę budowy i użytkowania plis, stanowią one doskonałą alternatywę dla innych rodzajów osłon okiennych, które nie zawsze mogą być zastosowane w oknach o nietypowych kształtach. Zapewniają przy tym prostą obsługę, trwałość i swobodę regulowania dostępu światła słonecznego. Z powodzeniem stosowane są nie tylko w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy salon, ale łazienkach czy wnętrzach na poddaszu. Doskonale pełnią swoją funkcję i ładnie prezentują się w dużych przeszkleniach, takich jak np. ogrody dachowe. Plisy okienne w niestandardowych kształtach wykonywane są na specjalne zamówienie. Niezbędne jest wtedy cięcie materiału pod konkretny wymiar.

Jeśli jesteś zainteresowany plisami okiennymi o standardowym lub niestandardowym kształcie, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Z pewnością znajdziesz u nas odpowiednią przysłonę na okno. Oprócz tego zapewniamy fachowe doradztwo oraz miłą obsługę.