Umiejscowienie kasety roletowej, a otwieranie okna

Rolety są elementem, który obecnie można znaleźć w praktycznie każdym domu. Pozwalają na ochronę pomieszczeń przed nadmiernym nagrzewaniem, a także zapewniają prywatność. W zależności od modelu oraz dobranych barw mogą również zaciemniać pokoje. Wiele osób poszukując idealnych rolet, skupia się przede wszystkim na ich funkcjach i wyglądzie. Jednak warto zainteresować się również tym, czy aby na pewno rolety nie będą przeszkadzać w otwieraniu okien.

Czy kaseta rolety może powodować problemy z otwieraniem okien?

Popularność rolet okiennych podyktowana jest przede wszystkim estetycznym wyglądem, dzięki któremu mogą dodatkowo służyć za ozdobę, a także trwałością i niezawodnością. Jako że obecnie dostępne są różne modele rolet kasetowych, różniące się nieco budową, warto odpowiednio dobrać je do swoich potrzeb i wymagań. Najlepszą opcją jest skonsultowanie się z profesjonalistami, zajmującymi się sprzedażą rolet. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu możliwy będzie idealny dobór rolet do rodzaju okien i potrzeb klientów.

To, czy roleta ograniczy możliwość otwierania skrzydeł okiennych, zależy przede wszystkim od jej rodzaju, a także od typu montażu rolet od okien. Jeżeli kaseta jest zamontowana bezpośrednio na skrzydle okiennym, może dosyć mocno odstawać, co prowadzi do zablokowania okna podczas próby otwarcia go na oścież. Dotyczy to zwłaszcza ciasno osadzonych okien. Jeżeli chodzi o rolety w kasecie, klasyczne modele mogą nieco blokować otwieranie okien.

W sytuacji, kiedy domownicy często otwierają okno na oścież, i blokowanie skrzydła przez kasetę jest dla nich mocno uciążliwe, warto rozważyć zamontowanie rolet w kasecie płaskiej. Są one funkcjonalne oraz estetyczne na tym samym poziomie co kasety przestrzenne, jednak zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Innym rozwiązaniem jest zakup rolet montowanych w sposób inwazyjny na ścianie nad oknem lub na suficie. Decydując się na to rozwiązanie, konieczne będzie wykonanie otworów w ścianie lub suficie.

Jak widać, kasety rolet nie muszą być wcale problematyczne. Odpowiedni dobór modelu lub sposobu montażu pozwoli na komfortowe korzystanie zarówno z rolet, jak i z okna. Wsparcie ze strony specjalistów pozwoli na dobór odpowiedniego modelu, który będzie odpowiadał domownikom zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.