Wpływ żaluzji na klimatyzowanie pomieszczeń

Gdy przychodzi letni skwar, wszyscy szukamy miejsca, gdzie możemy się ochłodzić. Dla wielu jest to niewyobrażalne, ale takim miejscem może okazać się nasz własny dom. Większość z nas uważa, że jedynym wyjściem do uzyskania przyjemnej temperatury jest klimatyzator, bądź wentylator. Jednak efekt klimatyzowanego pomieszczenia mogą nam zapewnić nowoczesne żaluzje. Poznaj sposób na zapewnienie sobie spokojnego snu podczas letnich upałów.

Jakie żaluzje wybrać do naszego domu?

Na rynku znajdziemy trzy rodzaje żaluzji, które w różnym stopniu umożliwią nam osłonięcie przed uciążliwym światłem słonecznym.

Żaluzje poziome to popularne i uniwersalne osłony wewnętrzne z możliwością podnoszenia i regulowania kąta nachylenia lameli. Umożliwia to swobodne regulowanie dopływu naturalnego światła słonecznego. Ograniczają one również nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń  oraz zapewniają naturalną cyrkulację powietrza. Posiadają ciekawy elegancki design i dostępne są w różnych kolorach. Będą stanowiły interesujące dopełnienie twojej aranżacji, zapewniając przy  tym niepowtarzalny klimat.

Żaluzje plisowane to jedno z najciekawszych rozwiązań dostępnych na rynku. Wykonane są z materiału składającego się w harmonijkę. Możemy je regulować wedle naszych potrzeb od góry do dołu, od dołu do góry, jak też od środka. Dzięki temu możemy dostosować dopływ światła słonecznego wedle naszego zapotrzebowania. Nadają się do montażu na wszystkich rodzajach okien i wnękach.

Żaluzje fasadowe to rozwiązanie idealnie pasujące do nowoczesnych budynków z dużymi oknami. Są lekkie i mają prostą budowę. Doskonale chronią nas przed nadmierną ilością światła słonecznego oraz perfekcyjnie wpisują się w projekt naszego domu. Działają jak izolator, między lamelami a szybą powstaje bariera termiczna, czyli masa powietrza, która spowalnia wymianę ciepła. Dzięki takiemu zastosowaniu możemy obniżyć temperaturę w naszym budynku nawet o 10°C. Ponadto stanowią one barierę akustyczną, która skutecznie zmniejsza natężenie hałasu.

O czym powinniśmy pamiętać przy wyborze żaluzji?

Wybierając żaluzję, powinniśmy kierować się nasłonecznieniem w danym pomieszczeniu i o jaki efekt klimatyzowania pomieszczenia  nam chodzi. Wysokość temperatury w pomieszczeniu zależy również od zastosowanego materiału w żaluzji.

Jeśli szukają Państwo idealnej żaluzji dla własnego domu, proszę skontaktować się z nami, a pomożemy znaleźć model i rodzaj na miarę Pańskich potrzeb i oczekiwań.