Czy żaluzje drewniane to przeżytek? Wcale nie!

Żaluzje drewniane z całą pewnością można uznać za ponadczasowe osłony okienne. Drewno od zawsze wykorzystywane były do budowy, wykończenia, a także ozdabiania mieszkań. To jeden z najbardziej uniwersalnych, wszechstronnych i bliskich człowiekowi materiałów pochodzących z natury. Obecnie można zaobserwować trend powrotu do naturalnych, przyjaznych człowiekowi tworzyw. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że również żaluzje z drewna cieszą się niesłabnącą popularnością.

Dlaczego warto wybrać rolety drewniane?

Głównym powodem, dla którego tak chętnie sięgamy do żaluzje drewniane, jest ich niewątpliwa estetyka. Wyróżniają się naturalnym pięknem i doskonale pasują praktycznie do każdej aranżacji. Świetnie prezentują się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, ale równie ciekawie będą wyglądać w pomieszczeniach nowoczesnych. Nawet w przestrzeniach urządzonych w stylu industrialnym można kreatywnie wykorzystać ich niewątpliwy urok. Drewno to materiał, który dobrze współgra praktycznie z każdym innym tworzywem. Dobrze będzie komponować się nie tylko z oknami drewnianymi, ale również wykonanymi z aluminium czy PCV. Nie brak im również zalet użytkowych.

Drewniane żaluzje zapewniają doskonałą izolację przed światłem. Po zasłonięciu można całkowicie zaciemnić pomieszczenie, ograniczając ilość przedostających się do wnętrza promieni słonecznych. Drewno jest bardzo dobrym izolatorem ciepła, więc wybierając te osłony okienne, można znacząco ograniczyć poziom nagrzewania się pomieszczeń latem.

Kolejną istotną cechą żaluzji drewnianych jest ich trwałość i wytrzymałość. To produkt, który będzie nam służył przez lata, nawet przy bardzo intensywnym, codziennym użytkowaniu. Wbrew pozorom nie wymaga przy tym zbyt dużego wysiłku związanego z pielęgnacją. Wystarczy sukcesywnie usuwać kurz z ich powierzchni, co nie należy do nazbyt trudnych czy czasochłonnych czynności.

Żaluzje drewniane to uniwersalne osłony, które mogą być zastosowane zarówno w domach i mieszkaniach, jak i obiektach biurowych.

Żaluzje drewniane w ofercie Sunrise Control

W ofercie naszej firmy można znaleźć żaluzje drewniane wykonane z drewna egzotycznegobasswood lub abachi. Są one niezwykle estetyczne i pozwalają stworzyć niepowtarzalny klimat w każdym pomieszczeniu. Promienie światła i smugi cienia powstałe po odbiciu od drewnianej powierzchni lameli zapewniają przytulny, a jednocześnie elegancki wystrój wnętrza. W naszym salonie dostępne są modele o szerokości 25 mm, a także żaluzje drewniane 50 mm i 70 mm.