Zasłony panelowe – funkcjonalna dekoracja okienna

Zasłony panelowe to wewnętrzna osłona okien lub ścian, która przede wszystkim spełnia funkcje dekoracyjne, ale może też stanowić skuteczne zabezpieczenie przed promieniami słonecznymi. Stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznych firan i zasłon. Świetnie prezentują się szczególnie w przypadku dużych, przeszklonych powierzchni.

Specyfika zasłon panelowych

Zasłony panelowe to nietypowy element dekoracyjny, który wywodzi się z krajów azjatyckich. W Europie wykorzystywane są jako ozdobny element wystroju wnętrz, który dodatkowo pozwala kontrolować ilość i intensywność wpuszczanego do pomieszczeń światła. Montowane są na suficie lub ścianie, a także we wnękach okiennych. Konstrukcję tworzą prostokątne pasy materiału, które najczęściej są bogato zdobione. Przesuwają się na specjalnych szynach, które umożliwiają zachodzenie kolejnych płatów materiału na siebie.

Zastosowanie zasłon panelowych

Zasłony panelowe najczęściej stosowane są w przypadku przeszklonych powierzchni o dużych rozmiarach, które są dość kłopotliwe aranżacyjnie. Ten rodzaj zasłon stanowi oryginalny element dekoracyjny, a jednocześnie pozwala na łatwe utrzymanie czystości. Podczas regularnego sprzątania wystarczy szybko przetrzeć je pierzastą miotełką, aby skutecznie pozbyć się kurzu z powierzchni.

Zasłony panelowe są dostępne w różnorodnych wariantach, dlatego też bez większego problemu dobierzemy odpowiedni model do własnego wnętrza. Chociaż najczęściej stosowane są w przypadku okien, to jednak w praktyce mogą być wykorzystane na wiele innych sposobów. Można nimi zasłonić również wszelkie szklane drzwi czy ściany. W otwartych pomieszczeniach zasłony panelowe niekiedy montowane są w charakterze ścianek działowych, które pozwalają łatwo i szybko podzielić przestrzeń, np. na część jadalnianą i wypoczynkową.

Zasłony panelowe bardzo często stanowią najważniejszy element dekoracyjny, który nadaje unikalnego charakteru wnętrzom. Nie są jeszcze zbyt popularne na naszym rynku, więc z całą pewnością zainteresuje osoby, które poszukują niebanalnych rozwiązań. I co ważne, dostępne są w atrakcyjnych cenach, więc nawet przy ograniczonym budżecie możemy ciekawie udekorować swoje mieszkanie lub pomieszczenie biurowe.