Jak urządzić dom w stylu boho?

Styl boho charakteryzuje się mieszanką różnych wzorów, tekstur, kolorów i inspiracji etnicznych. Jeśli marzysz o stworzeniu przytulnego, artystycznego i niekonwencjonalnego wnętrza, to idealny wybór dla Ciebie. Jednak, jak dobrze wykonać taką aranżację?

Cechy charakterystyczne stylu boho

W stylu boho panuje zasada „im więcej, tym lepiej”. Osiągnij efekt bogactwa poprzez łączenie różnych kolorów i wzorów. Wybierz intensywne, ciepłe barwy, takie jak czerwień, pomarańcz, żółć, odcienie zieleni i niebieskiego. Połącz je ze wzorzystymi tkaninami, tapetami czy dywanami o etnicznych motywach, kwiatowymi wzorami, orientalnymi ornamentami. Stwórz kontrasty i odważne kombinacje, ale pamiętaj o utrzymaniu harmonii wizualnej. W stylu boho meble są często rustykalne, staroświeckie lub odzyskane. Wybierz wygodne kanapy, fotele i poduchy o miękkich kształtach. Drewno, wiklina i bambus są popularnymi materiałami w tym stylu. Dodaj do wnętrza boho kilimy, pikowane koce, miękkie poduszki, a także ręcznie wykonane dywany i makatki. Pamiętaj też o detalach. Żaluzje drewniane będą doskonale pasowały do stylistyki boho.  Znajdź unikalne, nietuzinkowe dodatki, takie jak lampiony, lustra z ozdobnymi ramami, zasłony z frędzlami czy ozdobne poduszki.

O czym warto pamiętać?

W stylu boho przywiązuje się dużą wagę do natury. Wprowadź do swojego domu rośliny doniczkowe o bujnej zieleni, jak monstery, paprocie czy kaktusy. Będą one doskonale wyglądać poustawiane na parapecie na tle żaluzji drewnianych.  Zorganizuj kącik zielony, gdzie rośliny będą miały swoje miejsce. Możesz też postawić na suszone kwiaty czy gałęzie, które dodadzą naturalnego uroku i zapewnią unikalny charakter. Styl boho zachęca do eksperymentowania i tworzenia unikalnych kompozycji. Nie obawiaj się łączyć różnych stylów, epok czy kultur. Kolekcjonuj przedmioty z różnych podróży, łącz antyczne elementy z nowoczesnymi dodatkami, a także elementy vintage z nowymi.