Kiedy wybrać rolety gotowe, a kiedy na wymiar?

Rolety stanowią skuteczną ochronę przed wpadaniem nadmiaru światła do pomieszczeń. Co więcej, mogą one również być efektownym dodatkiem, wpływającym na estetykę pomieszczenia. Kiedy warto wybrać rolety gotowe, a kiedy lepiej na wymiar?

Rolety gotowe — wady i zalety

Rolety gotowe są produkowane w standardowych wymiarach okien. Dzięki temu są one z reguły znacznie tańsze od modeli przygotowywanych na wymiar. Niektórzy uważają, że rolety gotowe są gorszej jakości. Nie ma to jednak wiele wspólnego z prawdą. Rolety okienne od dobrego producenta zawsze będą solidne i trwałe. Warto jednak mieć na uwadze, że egzemplarze gotowe nadają się tylko do pomieszczeń, w których okna mają standardowe wymiary. W innych przypadkach rolety nie będą spełniać swoich funkcji. Zbyt wąskie lub zbyt krótkie będą przepuszczać światło. Z kolei za długie i za szerokie mogą być niemożliwe do zamontowania i przede wszystkim mało estetyczne. Co więcej, w przypadku rolet gotowych z reguły istnieje mniejsza możliwość personalizacji pod względem koloru czy wzoru.

Kto powinien wybrać rolety na wymiar?

Rolety okienne na wymiar to najlepsze rozwiązanie dla pomieszczeń, w których występują okna o niestandardowym rozmiarze i kształcie. Jednak to nie wszystko. Decydując się na zakup rolet na zamówienie, dostajesz możliwość wyboru najlepszego dla siebie materiału i mechanizmu. Dzięki temu zyskasz pewność, że rolety będą idealnie pasować nie tylko do okien, ale również do Twoich własnych preferencji. Kupując modele na wymiar, masz nieograniczoną ilość kolorów i wzorów do wyboru. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że rolety na wymiar są droższe od tych gotowych. Jednak często nie są to diametralne różnice w cenie, dlatego naprawdę warto zdecydować się na takie rozwiązanie.