Częste błędy popełnianie przy montażu rolet

Niekiedy wpadające przez okno promienie słoneczne, świecą domownikom prosto w twarz, odbijają się od ekranu telewizora, albo dekoracji. W takiej sytuacji przydatne mogą być rolety. Stworzą one również odpowiedni klimat w nocy, jeśli przez uliczne latarnie we wnętrzu mieszkania jest zbyt jasno. Z kolei rolety zewnętrzne chronią okno przed porywistym wiatrem oraz deszczem. Jednak, aby dobrze spełniały one swoją funkcję, rolety muszą być odpowiednio zamontowane. Jakich błędów należy się wystrzegać?

Na co uważać podczas montażu rolet?

Żeby rolety pasowały idealnie do okna, przede wszystkim trzeba dokładnie zmierzyć wnękę. Wykonując tę czynność, nie wolno pomylić się o choćby jeden centymetr, dlatego chcąc mieć pewność, że wszystko będzie do siebie pasować, najlepiej poprosić o to specjalistę. Trzeba mieć na uwadze, że złe wymierzenie otworów stanowi jeden z najpoważniejszych błędów popełnianych podczas montażu rolet. Za szerokie rolety nie zmieszczą się w otworze, a zbyt długie będą wyglądać nieestetycznie. Nie warto również podejmować decyzji o zakupie określonego rodzaju rolet zbyt pochopnie. Lepiej poświęcić chwilę i przemyśleć, czy w danym domu lub mieszkaniu sprawdzą się rolety zewnętrzne albo tekstylne. Problem z montażem rolet może mieć również miejsce, jeśli będą one zawierać jakieś błędy, które powstały na etapie produkcji. Dlatego po ich zakupie trzeba je dokładnie obejrzeć, oceniając stan techniczny produktu.

Często też otwory są źle wykonane, przez co rolety nie będą się solidnie trzymać. Błędem, który nierzadko jest popełniany to złe wypoziomowanie prowadnic oraz skrzynki, przez co rolety mogą nie działać prawidłowo. Samej skrzynki nie wolno przymocować jedynie do prowadnic, a do konstrukcji budynku. Roletę trzeba przyłożyć do podłoża oraz ustawić prowadnicę w taki sposób, aby możliwe było jej przykręcenie. Niedopatrzeniem, jeśli chodzi o rolety zewnętrzne, jest przykręcanie ich bezpośrednio do warstwy izolacyjnej, ponieważ powierzchnię należy odpowiednio przygotować.