Insektom wstęp wzbroniony! Zastosowanie moskitiery

Latem bardzo chętnie otwieramy na oścież szeroko wszystkie okna, wietrząc wnętrza zarówno za dnia, jak i wieczorami. Niestety oprócz ciepłego powietrza do pomieszczeń często przedostają się również nieproszeni goście – muchy, komary, meszki, ćmy itd. Na szczęście można skutecznie uniemożliwić im wstęp do naszego domu czy mieszkania, stosując dyskretne, a jednocześnie skuteczne moskitiery.

Korzyści z zastosowania moskitiery

Obecnie oferowane moskitiery są solidne, wytrzymałe i skutecznie uniemożliwiają dostęp insektom. W niczym nie przypominają dawnych siatek instalowanych w otworach drzwiowych i okiennych, które były nie tylko nietrwałe, ale dodatkowo często również niewygodne w codziennym użytku. Aby jednak moskitiera dobrze spełniała swoje funkcje, powinna być odpowiednio dostosowana do wielkości i kształtu okna. Co ważne, zastosowanie moskitier nie przeszkadza w działaniu rolet wewnętrznych i zewnętrznych.

Moskitiery w żaden sposób nie przeszkadzają w normalnej cyrkulacji powietrza, dlatego nadal można efektywnie wietrzyć mieszkania. Co więcej, na rynku dostępnych jest obecnie wiele rodzajów moskitier, dlatego z łatwością dobierzemy rozwiązanie, które będzie idealnie dopasowane do indywidualnych preferencji.

Rodzaje moskitier

  • Moskitiera ramkowa. Montowana jest do futryny okiennej przy pomocy bezinwazyjnych uchwytów obrotowych. Ramka moskitiery po zewnętrznej stronie posiada specjalnie wyprofilowaną płetwę, która dodatkowo uszczelnia system, utrudniając insektom przenikanie do wnętrza pomieszczenia. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się w oknach, które otwierane są wyłącznie celu zapewnienia cyrkulacji powietrza. Może być stosowane od wiosny do później jesieni. Zaletą moskitier ramkowych jest możliwość szybkiego wypięcia i wpięcia moskitiery przy pomocy uchwytów obrotowych.
  • Moskitiera rolowana. Dostępna jest w wersji poziomej i pionowej. Może być zamontowana zarówno w oknach, jak i też drzwiach balkonowych. Wyposażona jest w mechanizm sprężynowy, który pozwala szybko i bezproblemowo rozwijać i zwijać siatkę do kasety tworząc szczelną barierę dla insektów i nieczystości z zewnątrz.
  • Moskitiera otwierana. Stosowana jest w oknach i drzwiach balkonowych. Montowana jest przy pomocy zawiasów do fasady budynku lub futryny drzwiowej. Posiada wygodny uchwyt do otwierania, magnesy trzymające moskitierę w pozycji zamkniętej oraz uszczelkę szczotkową, dzięki której moskitiera doskonale zabezpiecza wnętrze przed dostaniem się insektów i nieczystości z zewnątrz takich jak liście, płatki kwiatów. Dodatkowo zamontowane w moskitierze samozamykacze, automatycznie domykające otwartą moskitierę, podnoszą komfort użytkowania.
  • Moskitiera przesuwna. Doskonale sprawdzi się na balkonach, tarasach, w ogrodach zimowych, witrynach oraz w innych przeszklonych wnękach o większych rozmiarach. Można ją zastosować również w pomieszczeniach kuchennych, pokojach dziecięcych oraz obiektach znajdujących się nad jeziorami czy w pobliżu punktów handlowych. Skrzydło moskitiery przesuwa się na prowadnicach górnej i dolnej, jedno- lub dwutorowej. Moskitiera przesuwna dostosowywana jest pod kątem funkcjonalności do miejsca przeznaczenia. Moskitiery przesuwne można dopasować do wszystkich typów okien i drzwi.