Na jakich zasadach działają rolety dzień-noc?

Rolety okienne to bardzo funkcjonalne wyposażenie nie tylko sypialni, ale każdego pomieszczenia w domu. Wieczorami i w nocy chronią dom przed wścibskim okiem sąsiadów i przechodniów. Latem stanowią świetną ochronę przed wdzierającymi się do mieszkania promieniami słońca.

Na rynku spotkać się można z różnymi rodzajami rolet. Ostatnio jednak wciąż rosnącą popularnością cieszą się rolety okienne dzień-noc. Jak wyglądają takie rolety i jaki jest sposób ich działania? Czy warto zdecydować się na taki zakup?

Zasady działania osłon osłon dzień-noc

Na pierwszy rzut oka rolety dzień-noc mogą budzić mieszane uczucia. Pasy zaciemniające przeplatają się z cienką, pozornie nikomu niepotrzebną półprzezroczystą siatką. Ta siatka jest jednak największym atutem rolet okiennych dzień-noc. Tradycyjne rolety pozwalają bowiem jedynie na radykalne odcięcie wpadającego do pomieszczenia światła dziennego. Dzięki roletom dzień-noc możliwe jest jedynie przyciemnienie pokoju. Nadal dostępne jest światło zewnętrzne, ale dzięki możliwości sterowania położeniem pasów nie trzeba walczyć z jego intensywnością.

Czy warto zdecydować się na zakup osłon dzień-noc?

Najbardziej nurtującym zagadnieniem jest fakt, czy budowa żaluzji dzień-noc nie będzie przyczyną ich prześwitywania. Co prawda, ich wygląd może budzić wątpliwości, jest to jednak zmartwienie zupełnie niepotrzebne. Funkcja manewrowania ułożeniem pasów pozwala na dopasowanie żaluzji do swoich potrzeb, w tym także na całkowite zasłonięcie okna. System tych rolet okiennych opiera się na tym, iż materiał wykorzystany do ich produkcji owinięty jest na dwa różne, równoległe do siebie wałki. Rolety okienne dzień-noc to połączenie tradycyjnych żaluzji z nowoczesnym rozwiązaniem, dlatego też warto zdecydować się na ich zakup.