Zasłony rzymskie — zastosowanie w domach i mieszkaniach

Zasłony rzymskie służą do przysłaniania okien w domach i mieszkaniach. Są funkcjonalne, łatwe montażu i dekoracyjne. Ciekawie ozdabiają okna, a do tego chronią przed nadmiernym słońcem, a także wzrokiem osób znajdujących się na zewnątrz. Zasłony rzymskie to doskonała alternatywa wobec standardowych zasłon lub firan. Pozwalają na łatwe podnoszenie i opuszczanie do pożądanej wysokości i mogą być zamontowane na kilka sposobów, co zwiększa zakres ich zastosowania w różnych pomieszczeniach.

Zastosowanie zasłon rzymskich

Zasłony rzymskie mogą być zastosowane w niemal każdej stylistyce mieszkania. Bardzo naturalnie prezentują się we wnętrzach zaaranżowanych w stylu klasycznym, rustykalnym, a także modernistycznym. Pozwalają na bardzo łatwe i szybkie zwijanie i rozwijanie, co umożliwia dostosowanie pożądanej ilości światła przenikającego do pomieszczenia. Po całkowitym zsunięciu zasłona układa się poziomo.

Odpowiednio dobrana zasłona rzymska będzie stanowić świetną dekorację w pomieszczeniu, ciekawie urozmaicając okna. Może być zastosowana praktycznie w każdym wnętrzu, co więcej, jej montaż możliwy jest w przypadku większości typów okien. Najczęściej stosowane są w salonach, sypialniach, kuchniach i pokojach dziecięcych. W ofercie wielu producentów można znaleźć zasłony rzymskie przeznaczone do okien dachowych. Coraz częściej można zamówić również zasłony o nietypowych kształtach i rozmiarach.

Zasłona rzymska w różnych pomieszczeniach w mieszkaniu

Zasłona rzymska w salonie. Zasłony rzymskie najczęściej montowane są w salonie. W tym przypadku wybrać model, który będzie jak najlepiej dopasowany do stylistyki wnętrza. W salonie raczej należy unikać przygnębiających, ponurych odcieni. Jest to miejsce, które ma zachęcać domowników i przybyłych gości do odpoczynku i spotkań, więc trzeba zabiegać, by wszystkie elementy aranżacyjne wzbudzały pozytywne odczucia.

Zasłona rzymska w sypialni. W sypialni zasłona rzymska powinna być wykonana z nieco grubszego i ciemniejszego materiału niż w salonie, ponieważ ma skutecznie zaciemniać pomieszczenie. Najlepiej wybrać tkaninę nieprzepuszczającą światła.

Zasłona rzymska w kuchni. W kuchni dekoracja okienna powinna być przede wszystkim wygodna w użyciu i praktyczna. W kuchni można pozwolić sobie na jasną zasłonę z cieńszego materiału, która będzie przepuszczać nieco naturalnego światła.