Jak działa mechanizm moskitier rolowanych?

Moskitiery montowane są w otworach drzwiowych i okiennych w celu ochrony przed insektami i nieczystościami z zewnątrz. W naszym asortymencie znajdziecie Państwo różne rodzaje tych osłon, w tym moskitiery ramkowe, drzwiowe, przesuwne, plisowane, a także rolowane. W tym wpisie skupimy się na ostatnim z wymienionych wariantów. Wyjaśnimy, czym wyróżniają się moskitiery rolowane, a także jak działa ich mechanizm.

Kilka słów na temat moskitier rolowanych

Moskitiery rolowane znajdują zastosowanie zarówno w przypadku okien, w tym dachowych, jak również drzwi — balkonowych i tarasowych. Są bardzo precyzyjnie wykonane, dlatego zapewniają wysoki poziom szczelności, a więc i ochrony przed owadami oraz zanieczyszczeniami pochodzącymi z drzew, krzewów czy kwiatów.

Oczywiście tak jak każdy inny rodzaj oferowanych moskitier, również i ten wariant w żaden sposób nie koliduje z popularnymi osłonami okiennymi wewnętrznymi czy roletami zewnętrznymi. Nie ograniczają też widoczności w świetle okna. Ich ramki wykonane są z aluminium, które wykazuje wysoką odporność na czynniki zewnętrzne, w tym niekorzystne warunki atmosferyczne. Gwarantują również wyjątkową trwałość i estetykę. Po prawidłowo wykonanym montażu będą służyć przez bardzo długi czas.

Moskitiera rolowana — jak to działa?

Moskitiera rolowana wyposażona jest w specjalny system sprężynowy, który pozwala na jej łatwe rozwijanie i zwijanie w zależności od potrzeb. Wyróżniamy dwa typu moskitier rolowanych: pionowe i poziome. Model pionowy posiada specjalne haczyki i zaczepy w prowadnicy, o które zaczepiana jest siatka po rozwinięciu. Po zwolnieniu siatki z uchwytów można płynnie nawijać ją w kasecie bez obawy o ewentualne uszkodzenie.

Z kolei w modelach poziomych do blokowania siatki stosuje się taśmę magnetyczną. Jest to wygodne rozwiązanie w przypadku drzwi balkonowych lub tarasowych, gdzie nie można zastosować standardowych moskitier drzwiowych na zawiasach ze względu na ograniczoną dostępność miejsca.

W obu przypadkach mamy zapewnioną wysoką skuteczność w ochronie wnętrz przed uporczywymi insektami, a także łatwość obsługi.